شجره نامه و خویشاوندی آیت اللهی های یزدی

انسانشناسی اجتماعی و فرهنگی ، خویشاوندی ، شجره نسب ، سلسله نسب ، آیت اللهی های یزد

شجره نامه و خویشاوندی آیت اللهی های یزدی

انسانشناسی اجتماعی و فرهنگی ، خویشاوندی ، شجره نسب ، سلسله نسب ، آیت اللهی های یزد

شجره نامه و خویشاوندی آیت اللهی های یزدی
علی رضا آیت اللهی alireza ayatollahi

متولد 1324 . مقیم تهران ( Tehran ) از 1344
دارای تحصیلات ادبیات در ایران ، زبان و ادبیات و فرهنگ و تمدن در اکس آن پرووانس فرانسه ، علوم اجتماعی در ایران ، معماری در ایتالیا ، شهرسازی در اسپانیا ، و مدیریت دولتی ، و دوره های دکتری آمایش سرزمین ، مردم شناسی - جامعه شناسی و اقتصاد در دانشگاه اکس - مارسی . فعالیت سردبیری ماهنامه علمی - هنری ، سرویراستاری ادبی ، فنی و علمی در متون اقتصادی - اجتماعی - فرهنگی . سردبیری ماهنامه مجلس . آموزش آئین نگارش به مدیران کشور ، آموزش ادبیات فارسی در دانشگاه ( عضو هیئت علمی سابق دانشگاهها ) . دارای بیش از دویست تالیف و تصنیف ( استاد سابق پژوهش ) . هم اکنون : پژوهشگر آزاد ؛ که از جمله در این سایت اگر چه مورٌخ نما است در واقع بیشتر به تاریخ شفاهی در حوزه آنتروپولوژی و اتنولوژی می پردازد و انتظار یاری از تمام نیکو صفتان . با تمنٌای نظردهی از صاحبنظران .
شنبه, ۷ مرداد ۱۳۹۶، ۱۰:۰۷ ق.ظ

اجداد امیر اصلان خان قرخلو

 

جستجوی میراث درگز


اجداد امیر اصلان خان قرخلو


نام پدر نادرشاه امام قلی و شغل وی هرچه که چون پوستین دوزی ( با ارزش در آن زمان ) یا نظیر آن بوده باشد وی را رئیس ایل با همسری بنام زبیده خاتون ، که لقب خاتون نیز می تواند حاکی از اشرافیت نسبی وی بوده باشد ، معرفی کرده اند با برادری که رئیس قلعه ی کلات بوده است و به این ترتیب به احتمال قریب به یقین و از آنجا که معمولا" ریاست طایفه ارثی بوده است می توان اجداد ایشان و بنابر این نیاکان خواهرشان ، مادر امیر اصلان خان قرخلو ، را از بزرگان طایفه افشار قرخلو دانست .

محل سکونت ایشان در اواخر دوره حکومت صفویان در دستگردِ درگز و حوالی آن بوده است ؛ و بنا به متون تاریخی و شواهدی قبلی می توان سکونتگاههای قبلی ایشان را به ترتیب در ناحیه ارومیه ، قبل از آن در ترکیه کنونی و قبل از ترکیه ، تا زمان حمله ی مغولان ، نیز در آسیای میانه ثبت کرد .

در مطالعاتی عشایری از این دست فرض اقوا بر این است که اجداد پدری امیر اصلان خان نیز از همین شعبه طایفه قرخلو و بنابر این مقام و منزلت و سر نوشتی مشابه بوده اند .

موافقین ۰ مخالفین ۰ ۹۶/۰۵/۰۷
علیرضا آیت اللهی

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی